Články

Čtení o tom, jak si užít život s vaším čtyřnohým kamarádem
 • Vše
 • Aktivity
 • Besedy
 • Nezařazené
 • O Loype
 • Tipy na výlety
 • Vybavení pro čtyřnožce
 • Výcvik a triky
 • Výletíme
 • Život se psem

Jak naučit psa nosit ochranný límec?

Ze život s chlupáčem není vždycky jenom růžový, to už víme. Možná nás v jeho životě potká nějaký zákrok nebo operace, po které budeme muset nasadit plastový ochranný límec. Jenže většina chlupáčů ho úplně dobře nesnáší, tak jak na to?
Číst více

Jak vybrat čelovku na život se psem?

S přicházejícím podzimem přichází i tma – ráno i večer. Nepejskaři zapalují vonné svíčky, začínají po večerech číst knížky a užívat si domácí pohodu u krbu. Pejskaři balí holinky, berou čelovku a se psem vyráží na cvičák. Jenže jakou čelovku zvolit, abychom život se psem prožili na podzim stejně kvalitně jako v létě?
Číst více

Podzim se psem

Pod podzimem si představíme buď popadané listí a poslední hřejivé paprsky slunce nebo sychravo, mlhu a drobný déšť. Každopádně ať už je počasí jakékoliv, dny se krátí a my se podíváme, jak si tohle období se psem užít na maximum.
Číst více

Co je pro psa odměna?

Všichni jistě víme, že odměnou chlupáčovi chceme udělat radost. Odměnit ho za chování, které právě provedl. Jenže ne vždy je to tak opravdu je.
Číst více

Nosework – práce psa nosem!

Nosework je jedna z člověko–psích disciplín, kterou můžeme dělat se svým psím parťákem pro radost, nebo v ní skládat zkoušky. U noseworku jako v jedné z málo disciplín nejde o poslušnost, ale o přirozený dar našeho čtyřnožce – čich.
Číst více

Nejčastější mýty o psech

S pejskařskými mýty se setkáváme všichni, některé ale mohou přinést víc škody než užitku. S dobrým myšlením se šíří mezi známé známých, ale ne vždy jimi chlupáčovi děláme dobře. Vypíchli jsme pro vás 3 nejznámější, jaké to jsou?
Číst více

Rakousko se psem: 3 tipy na výlet

Rakousko je země krásných vrcholů a jezer. Krásná příroda a téměř neomezené možnosti výletů se psem. Vybrali jsme pro vás tři různé oblasti a v nich výchozí body a výlety, které jsou vhodné pro začátečníky i zkušené dogtrekaře.
Číst více

Chůze u nohy – jak rozlišovat tu pro běžný život a nekazit si tu na zkoušky?

V první řadě je dobré si uvědomit, že na jeden cvik můžeme mít více povelů. Ba naopak musíme, pokud se rozhodneme se svým psem skládat zkoušky. Jenže jak na to, vždyť je to tak složité?
Číst více

Co by měl pes umět, než půjdeme na veterinu?

Po dobu chlupáčova života budeme muset několikrát navštívit veterinu. Není krásnější pocit, když náš pes návštěvu veterináře zvládá s přehledem a neklepe se strachy ještě několik dní potom. Ale jak na to?
Číst více

Pořízené štěněte – základní výbava

Pořídit si nového člena rodiny patří k těm nejradostnějším událostem. Než si domu přivezeme malou kuličku, musíme si pořídit pár základních věcí do první výbavy. A jaké že to jsou?
Číst více

Se psem k moři: kam vyrazit a na co se připravit

Letní dovolená bez moře pro někoho není ono. Ale když nechceme nechat chlupáče doma, je potřeba se zamyslet, kde si to užijeme všichni. Společně se podíváme na naše oblíbené lokality a na co se u moře připravit.
Číst více

Se psem na první výstavu

Jste šťastnými majiteli psa s rodokmenem a napadlo vás si vyzkoušet výstavu, jenže je to pro vás španělská vesnice? Nezoufejte! Pojďte se s námi podívat jak výstavu zvládnout a nepropadnout panice.
Číst více

3 tipy, jak zabavit chlupáče na procházce

Znáte to – někdy jen procházka nestačí. Váš chlupáč má energie na rozdávání a vymýšlení hloupostí mu kouká z očí. Pojďte se s námi podívat na 3 jednoduché tipy, jak svého psího parťáka (a sebe) na procházce trochu zaměstnat. A tím pádem si i zlepšit společný vztah!
Číst více

Jaro je tady! Jak si ho s chlupáčem užít v 9 bodech?

Jaro je pro řadu z nás nejkrásnější období v roce. Jak si ho s chlupáčem užít na 100%? Ukážeme si 9 vychytávek, triků a tipů, jak to zvládnout bez ztráty kytičky.
Číst více

První pomoc psa

Lékárnička je přesně taková věc, kterou si pořizujeme proto, abychom jí nemuseli použít. Takže se pojďme podívat na situace, které mohou nastat a jak se na ně připravit.
Číst více

Používat postroj nebo obojek?

Je lepší obojek nebo postroj? Kdy použít to či ono? Otázky, na které nelze jednoznačně odpovědět. Pojďme se proto podívat na výhody a nevýhody a rovnou kouknem i na to, jak chlupáče klidné oblékání naučit.
Číst více

VALENTÝNSKÝ Løype trek

Pořádání Løype treků nás fakt baví. Nejen, že každým trekem poznáme nové tváře, ale také se vidíme již s našimi stálými trekaři. VALENÝNSKÝ trek byl už 6. trekem, který jsme pořádali a na letošní sezónu chystáme ještě další dva treky.
Číst více

Výcvikový box a sto způsobů proč ho zařadit do výcviku

Využívání výcvikových pomůcek milujeme. Má to dva hlavní důvody. Výcvik je zábavnější. Pomůcka vnese prvek zaujetí a chlupáč má o čem přemýšlet. S chytrými pomůckami je navíc výcvik snazší. Ovšem pouze v případě, že víte, jak na to.
Číst více

Nestyďte se oblékat psy!

Máme pro vás průvodce oblečky, abyste věděli, který vašemu chlupatci vybrat a mohli si tak užít výlety a procházky i v chladu a zimě. Někdo by se za psa v oblečku styděl, někdo psa prakticky nesvlíká. Pravda je asi tak někde mezi, ale taky dost záleží na situaci a tom, na co je váš chlupatec zvyklý.
Číst více

Mikulášský Løype Trek – prosinec v Jizerkách bez sněhu?

Løype Treky se staly už takovým naším "Løjpáckým" stereotypem. A tímto Mikulášským jsme se s letošní trekovou sezónou rozloučili. Účast byla zase veliká, sešlo se necelých 50 dvounožců a pár čtyřnožců k tomu. Poznali jsme zase nové tváře a věříme, že si trek všichni náležitě užili.
Číst více

Slovní povely a jak na ně

Když se to řekne, tak je to docela jasné, ale ruku na srdce kdo to dodržuje. A co vlastně? Pes nám nerozumí. Jako významu slov. Takže náš výlev: “no koukni na to, cos provedl?” je docela k ničemu. Chlupáči vnímají naší náladu, intonaci hlasu a celkově chování. Ale co jim povídáme, to opravdu nechápou. 
Číst více

Rally obedience – zábava pro dvou i čtyřnohé

Rally obedience, zkráceně RO, je v Čechách poměrně nový sport. Vznikl v roce 1990 v USA a poté se začal šířit i do Evropy. Rally obedience je hlavně o poslušnosti a chůzi u nohy. Je vhodná pro všechna psí plemena, ať už malá nebo velká a uvítá i psí seniory. Pojďte se s námi o rally obedience dozvědět něco nového!
Číst více

Učit aport od štěňátka? Jasně, proč ne.

Máte štěňátko a vymýšlíte společné aktivity? Výcvik hrou je ta největší zábava. Posiluje náš vztah a třeba si připravíte základ pro pozdější účast na závodech nebo zkouškách. I když si teď říkáte, to není nic pro nás, tak uvidíte. Třeba vás to chytne a budete trénovat postupně obtížnější cviky.
Číst více

Vodítko není ostuda aneb proč používat stopovačku

Chlupáč nepřiběhne na první zavolání? To se stává. Zvláště, pokud s tréninkem začínáte. Ideálním pomocníkem k dokonalému přivolání je právě stopovací vodítko. A tak naším hlavním úkolem je naučit svého chlupáče přijít na první zavolání a pokud to ještě není stoprocentní, mít psa pod kontrolou jinak.
Číst více

Podzim je tu – reflexní prvky a proč je používat?

Podzim je tu, a kdo je připraven, není zaskočen! Skladem máme několik modelů reflexních doplňků, podrobně jsme vám je rozepsali a srovnali tak, abyste měli jasno, po jakém při koupi sáhnout. Tak jdeme na to!
Číst více

2 způsoby, jak naučit přiřazení k noze

“K noze” a chlupáč je v pozici než bys řekl švec. Chtěli byste to taky umět? Pojďte se podívat jak na to. Ukážeme vám dvě různé varianty, jak to naučit. Každá se hodí pro jiný typ psů. Uvidíte, jak za pár opakování bude váš čtyřnožec nadšeně zaujímat pozici u nohy. Jdeme na to!
Číst více

Jak začít učit lehni?

Mít chlupatce, který poslechne na slovo je sen každého pejskaře, no ne? Nevyužijete to jen v soutěžích nebo na zkouškách. S vycvičeným psem se vám bude daleko líp žít a taky být mezi ostatními lidmi a psy. Tak zkusíme lehni?
Číst více

Jak naučit chlupáče otočku pomocí targetu?

Zatímco samotné stoupání psa na target jsme učili přes shaping (tedy pes si to na postupně přišel sám), otočky kolem vlastní osy na targetu ho naučíme pomocí luringu, neboli naváděním. 
Číst více

6 důvodů, proč se psem cvičit pravidelně a jak na to?

Nedaří se vám cvičit s chlupáčem pravidelně? Nemám čas, zdržím se v práci, byl náročný den… Moc dobře to známe, proto jsme si sepsali těhle 6 důvodů, proč to překonat. Hned je to mnohem snazší. Tak kdo jde to toho s námi?
Číst více

Jak naučit psa na target?

Target je předmět, na který učíme psa pokládat tlapky nebo čumák. Bedýnka, na kterou dá pes přední (i zadní tlapky), krabice, do které si pes vleze nebo třeba destička – vlastně cokoliv, co vás napadne, že by mohla být super zábava a výzva to psa naučit.
Číst více

Proč se psem používat hlavolamy?

Zní to vlastně hrozně banálně – hlavolam pro psa? A to je místo hračky? Místo procházky? A k čemu? Není to zbytečné? Chápeme! Podobné obavy jsou na místě – není to zase nějaká zbytečnost, co nám doma bude zabírat místo?
Číst více

Jak naučit psa vysílání do čtverce (obedience)

Čtverec je jeden z cviků v kynologické disciplíně obedience. V obedience je devět až deset cviků, které dokonale prověří ovladatelnost chlupáče. Nácvik čtverce patří mezi dynamické cviky, se zklidněním na konci. Práce s koncentrací chlupáče se skvěle hodí do běžného života.
Číst více

Učíme se nový trik: Slalom mezi kužely

Slalom mezi kužely nepatří mezi nejjednodušší cviky, ale o to je pro chlupáče zábavnější. Zvláště baví energické jedince, protože cvik je více o pohybu a méně o přemýšlení. Ta pojďte se ho naučit s námi!
Číst více

Jak naučit psa plavat?

Má váš chlupatec z vody respekt? Nevěšte hlavu, i plavání se dá naučit – chce to pomalu a postupně. Na pomoc si můžete přizvat psa, co už plavat umí nebo třeba plovací vestu.
Číst více

Pořízení druhého psa: pro a proti

Uvažujete o pořízení dalšího chlupatce? Nové štěně vaší smečce přinese zaručeně hodně radosti, ale možná taky starosti. Takže – jaké jsou plusy a mínusy?  Ať hodí tenisákem, kdo o tom nikdy neuvažoval. Váš pes je už dospělý vychovaný a vy s láskou vzpomínáte na tu chlupatou kuličku, co jste si přinesli domů a začínáte si…
Číst více

Proběhl první noční Løype Trek!

Pátek, 10.6., jizerkovská noc, všechna lesní zvířata už dávno spala, jen my a naši trekaři ne! My jsme totiž pořádali náš první noční Løype Trek.
Číst více

Vše o zkoušce OB-Z – jak vypadá a na co se připravit? Zeptali jsme se rozhodčí

OB-Z je první obedience zkouška, kterou musíte splnit. Je to takzvaná národní a vstupní zkouška. Na co si dát pozor a jak trénovat? To nám poví Kristýna Másilková.
Číst více

3 jednoduché triky: Jak je psa naučit?

Máme pro vás návod, jak naučit high-five, otočky a pusu. 3 tríčky, které jsou jednoduché, ale stopro zapůsobí na vaše okolí.
Číst více

Příprava psa na příchod dítěte – jak na to?

Máme pro vás pár tipů, jak zvládnout rozrůstání se vaší smečky o nového dvounožce. Když máte psa a čekáte dítě, spousta lidí vás straší tím, že to „psovi teď skončí“. Ale věříme, že vašeho čtyřnožce nechcete jen tak odsunout na druhou kolej. Podle naší zkušenosti nekončí nic, jen se to prostě mění. A na změnu…
Číst více

Klíšťata: Co vybrat za antiparazitika?

Však to znáte. Od března do října je to každodenní prohlížení a vyndavání. Co na klíšťata funguje? Zaměříme se na 3 hlavní pomocníky – obojky, pipety a tablety.
Číst více

Jak vybrat ten správný target pro psa?

vičení s targetem má opravdu mnoho využití – od triků, přes pozici u nohy nebo obedience až po balanční cvičení. Jaký target ale vybrat a k čemu ho používat?
Číst více

Učíme se nový trik: Podávání předmětu

Chcete, aby vám chlupatec uměl podat třeba propisku ze země? Nebo ponožku? Tak se to pojďme společně naučit! 
Číst více

Jak jsme si užili For Pets 2022?

Jak proběhl letošní veletrh For Pets a jaké všechny novinky jsme tam představili?
Číst více

Co je to flyball? Přece další skvělá člověko-psí disciplína!

Flyball je týmový psí sport, který dost připomíná štafetu, akorát si psi míček mezi sebou nepředávají a každý má svůj. Je ideální pro temperamentní chlupatce, kteří mají velkou motivaci na hračku. 
Číst více

Město se psem: 6 cviků, které se vám budou hodit

Socializace ve městě se psem je moc důležitá. Je tam spousta podnětů a pachů, které by si pes měl zažít. Jak to zvládnout levou zadní? Máme pro vás 6 cviků, které využijete nejen ve městě.
Číst více

Skoro jarní Løype Trek

V březnu jsme pořádali další Løype Trek! Obsadil se cobydup a zúčastnili se jak již naší stálí trekaři, tak nové tváře. Počasí bylo opět jak na objednávku, sluníčko svítilo, místy sníh a led, místy vykukovala tráva. Tentokrát jsme naše trekaře poslali na Černostudniční hřeben a museli tak zdolat dvanáctikilometrovou trasu. Na trase je čekal jeden…
Číst více

3+1 tipů, jak neztratit psa

Noční můra nás všech pejskařů – ztracený pes. Naštěstí se tomu dá předejít. Jak? To vám hned povíme. Taky pro vás máme přesný návod, co dělat, když dojde na nejhorší a pes se ztratí.
Číst více

Správná péče o psa aneb Zdravé štěně je základ

Taky je váš chlupatec právoplatným členem vaší rodiny? Aby ne! A tak se mrkneme na to, jak bychom se jako správní psí rodiče měli postarat o zdraví svého štěněte.
Číst více

Co za vybavení potřebujete na canicross?

Začínáte s canicrossem? Budete potřebovat postroj pro psa, odpružené vodítko a běžecký opasek. No a zbytek už dáte levou zadní. Ale nebojte, poradíme vám!
Číst více

Učíme se nový trik: Couvání

Jak a proč naučit psa couvat? Hodit se vám to může třeba do dogdancingu, běžného života nebo na machrování v parku. Učit ho můžete 2 způsoby – pomocí shapingu a luringu
Číst více

3 tipy, jak mít psího vzorňáka

A tím pádem toho nejlepšího parťáka. Jak teda docílit toho, aby nás pes poslouchal, a ještě u toho byl spokojený jak dva grepy? Máme pro vás 3 jednoduché tipy.
Číst více

Přetahování a házení se psem: Jaká jsou pravidla hry?

Hra se psem má svoje pravidla. Že je to nuda? Naopak! Díky správně nastavené hře budujete motivaci a využijete ji i ve výcviku.
Číst více

Sníh po kolena, aneb zimní Løype Trek

12. února jsme se opět sešli v Jizerkách na Løype Treku. Sluníčko nechybělo a sněhu, toho bylo tak akorát po kolena.
Číst více

Co si sbalit do hor se psem?

Ať už plánujete výlet, pořádný dogtrek nebo spíš běžky a skiaply, tenhle seznam vám poslouží, abyste si hory pořádně užili.
Číst více

Jak probíhal nedělní celodenní kurz záchranařiny?

Fotogalerie z celodenního kurzu záchranařiny.
Číst více

5 tipů, jak začít s kynologickou záchranařinou

Kynologická záchranářina je úžasné spojení psa a člověka, které ještě k tomu pomáhá. Můžete ho vyzkoušet ale i jako volnočasovou disciplínu. Jak?
Číst více

Løype recepty: Čím naplnit Toppl od WestPaw?

Toppl je skvělá plnicí hračka. Co do ní dát, aby byl chlupatec spokojený a zabavený? Máme pro vás hned 4 recepty!
Číst více

Procházka na celý den aneb dogtrekking. Jak na to?

Jít psem ven na celý den, ideálně do hor, to je sen. Trocha dobrodružství, spousta romantiky. A přesně na to se dneska podíváme. 
Číst více

Učíme se nový trik: Obíhání

Pes může obíhat kužel, tyčku, ale klidně i strom nebo koště. Obíhání se hodí na rozehřátí a učit ho můžete 2 způsoby – luringem a shapingem. Ukážem si oba dva.
Číst více

Začínáme s balančním cvičením pro psa

Balanční cvičení u psa stabilizuje střed těla a procvičí propriocepci. Je to taky super prevence zranění a skvělá společná zábava. Povíme vám, jak na to. 
Číst více

5 důležitých otázek a odpovědí ohledně krmení psa

Je výživa psa velká věda? Jak se to vezme. Ano, má to svoje pravidla, ale není potřeba nad tím dlouho bádat. To hlavní je – psa sledovat a přizpůsobit se tomu. A co dalšího byste měli vědět?
Číst více

Hurá, zima! Skijoring, skialpy a sněžnice se psem

Co si sbalit? Jak na to psa připravit? A hlavně – jak si to společně užít? Máme pro vás velký přehled zimních aktivit se psem. Tak hurá na ně!
Číst více

Jak zvládnout svátky se psem?

Svátky pohody, klidu, cukroví, koled a chlebíčků. Nebo taky zbytečného štěkání, bourání stromečku a ujídání z cizích talířů. Jak nejen přežít, ale jak si užít svátky se psem?
Číst více

Canisterapie – možná je to disciplína právě pro vás

Na canisterapii se hodí všichni psi, kteří mají rádi kontakt s lidmi. Tak si povíme, jak to vlastně probíhá. A třeba vás nadchneme – pomáhat se psem je totiž jedna z nej věcí, kterou můžete zažít.
Číst více

9 tipů na vánoční dárky pro pejsky i pejskaře

Jak potěšit pejskaře? A nebo spíš – o co si můžete napsat Ježíškovi? Máme pro vás tipy jak člověčí, tak psí.
Číst více

Hlavolamy se psem: 10 nejčastějších otázek a odpovědí

Tohle je náš velký hlavolamový průvodce pro vás – sepsali jsme vše, co víme o psích hlavolamech včetně vašich nejčastějších dotazů. Tak připravit, pozor, jdeme luštit! 
Číst více

Kolik aktivity je pro psa tak akorát?

kteří se radši válejí a pak jsou turbo psi, kterým musíte dopřávat o chlup víc aktivity. Oboje je v pořádku. Jak ale najít tu správnou hranici?
Číst více

Manipulace se psem: tlapky a jak na to

Kdo máte chlupatce, který spoustu věcí řeší, možná tady najdete návod, jak svému psovi v klidu utřít nebo namazat packy a nandat botičky. Tak jdeme na to?
Číst více

Psí bouda – jaké má výhody a jak na ni naučit?

Má váš pes boudu? A má ji doma? A nerušíte ho tam? A víte, že je to pro něj jedna z nejlepších věcí? Krásně si tam odpočine a bude to mít jako svoje útočiště!
Číst více

Učíme se nový trik: 4 nohy do bedničky

Baví vás cvičit triky? Nás moc! A tak jsme si řekli, že se společně naučíme další. Potřebujete psa, pamlsky, bedničku a chuť cvičit. Jdem na to?
Číst více

Odměňování a pamlsky 2. díl: Jak odměňovat?

Minule jsme si řekli, jaké pamlsky na co zvolit. Teď se podíváme i na to, jak všelijak můžeme psa odměňovat a jak to využít ke společné komunikaci a budování vašeho vztahu.
Číst více

Jako bylo na Løype treku živě?

V neděli 26.9. proběhl v našem Løype hubu první trek živě. Pojďte se s námi podívat, jak to celé probíhalo.
Číst více

Odměňování a pamlsky 1. díl: Jaké zvolit?

Odměny a pamlsky nám pomůžou ukázat psovi, že něco udělal dobře. Protože správné chování je třeba odměnit a upevnit, to špatné ignorovat. Jak s pamlsky pracovat a který druh na co použít?
Číst více

10 tipů, jak se připravit na trek se psem

Trek neboli výlet se psem je prostě vždy o chlup větší zábava. Jak se na něj připravit a co si sbalit? Máme pro vás hned několik tipů!
Číst více

Poradíme vám, jak začít pravidelně trénovat canicross

Začínáte běhat se psem? No výborně! Máme pro vás pár tipů, jak u toho vydržet a jak si tréninky zpravidelnit. Takže 3, 2, 1, start!
Číst více

Vše, co potřebujete vědět o tom, jak vybrat postroj

Postroj je pro psa pohodlnější a hodí se nejen na běhání, ale i na klasické denní aktivity, výlety a procházky. Jak vybrat ten nejlepší?
Číst více

Paddleboard se psem: Jak to naučit psa (a sebe)

Oblíbená letní aktivita jde v pohodě provozovat i s chlupatcem, vlastně je to takhle ještě větší zábava. Tak pro vás máme návod, jak na paddleboard psa naučit a užít si to.
Číst více

Se psem k moři: Otázky a odpovědi

Chystáte se letos za sluníčkem? No paráda! Máme pro vás odpovědi na nejčastější otázky nejen ohledně slané vody. Včetně seznamu, co s sebou. Tak šťastnou cestu!
Číst více

Červencový kurz záchranařiny v Løype hubu

Další celodenní kurz kynologické záchranařiny je za námi.
Číst více

Jak bezpečně vozit psa v autě?

Takový nezajištěný pes může mít při nehodě díky setrvačnosti váhu až malého hrocha. Takže tu jde o bezpečí jak chlupatce, tak i vaše. Jak na to?
Číst více

Jak se naučit házet dogfrisbee?

Tentokrát to bude na vás dvounožcích. Naučíme se společně házet dogfrisbee tak, aby to bavilo vás i psa a abyste tuhle disciplínu zbytečně nezatracovali jen proto, že neumíte házet. To by byla věčná škoda!
Číst více

TIP na výlet: Jizerky z druhé strany a návštěva Løype

Když Jizerky objedete, necháte auto ve Smržovce, dojedete vlakem do Josefova dolu, tak zpět je to krásný výlet plný vyhlídek. Jo a zastavit se můžete i u nás v Løype!
Číst více

První kurz kynologické záchranařiny

První kurz kynologické záchranařiny v našem novém Løype hubu v Jizerkách je za námi. Přednášeli jsme, štěkali jsme a hledali v útrobách polygonu.
Číst více

Jak na to, aby si pes vzal jídlo na povel? Aneb It’s your choice v praxi

Jak udělat, aby se pes koncentroval a vzal si odměnu, kterou má před nosem, až na váš povel? Naučíme se metodu It's your choice. Jde to snadno!
Číst více

Víte, že Løype je #eko a #udržitelné?

Kdykoliv to jen jde, vyrážíme do přírody. A tak se i u nás snažíme dělat maximum pro její zachování. Jak vypadá eko Løype?
Číst více

Jak naučit psa aportovat?

Aport je jeden ze základních cviků disciplíny obedience neboli poslušnosti. Ale můžete ho trénovat i jen tak a nemusíte mít ani soutěžní ambice. Jak na to? Zmáknete to levou zadní.
Číst více

TIP na výlet: Pálava jak na dlani

Máme pro vás boží trasu až na pálavský Děvín a samozřejmě vyzkoušenou i s chlupatci. Jestli ji vylepšíte vínem nebo třeba koupačkou, už je na vás.
Číst více

Jarní línání a péče o psa

Oteplení znamená nejen víc sluníčka a mnohem hezčí (a bahnitější) procházky. Taky je to období línání a změny pevnosti drápků. Jak na to vyzrát?
Číst více

Jak na skialpy se psem a co s sebou?

Skialpy jsou super disciplína sama o sobě. Když k tomu ještě přidáte psa, garantujeme vám skvělý zimní zážitek! Jak na to a co všechno je potřeba?
Číst více

Běžky se psem aneb severská klasika

Takhle skrz článek vás na běžkách sice nenaučíme, ale povíme vám, co všechno budete potřebovat nebo kde běžkovat. Vítání jsou i začátečníci!
Číst více

7 tipů, co k Vánocům pro pejskaře

Abyste chlupatci nezáviděli nadílku, poradíme vám, co si pořídit. Nebo co vybrat tomu, kdo je tak trochu psí blázen, ale chcete mu udělat radost.
Číst více

Plnící hračky a proč si je zamiluje pes i vy

Plnící hračky zabaví psa a vy získáte chvilku klidu s vědomím, že je o chlupatce dobře postaráno. Ale využijete je i jinak.
Číst více

5 tipů na vánoční dárky pro psy

Tak schválně, o co by si váš chlupatec napsal Ježíškovi? O tunu bahna místo zahrady? O nekonečnou louku? Koupel v granulích? Tohle splnit neumíme, ale máme pro vás 5 tipů, které by taky mohly zabrat.
Číst více

Co je to obedience?

Obedience neboli poslušnost je další člověko-psí disciplína. Můžete ji dělat vrcholově, jezdit na závody a zkoušky, ale můžete si cvičit jen tak na cvičáku a doma, pozorovat, jak se váš pes umí koncentrovat a poslouchat ušima.
Číst více

TIP na výlet: Jizerská 50, teda 11 a Černá Nisa

Jizerky máme blízko a jsme tam často, ale rozhodně je nebereme jako samozřejmost. A tak vás dneska vezmem s sebou. V článku je jako vždy i mapka.
Číst více

TIP na výlet: Babí léto v Krkonoších

Krkonoše to jsou dechberoucí výhledy a krásné kopce. A kdo nezažil babí léto v Krkonoších jako by neexistoval. Máme pro vás boží trasu i s mapkou! Půjdeme s námi?
Číst více

Zkuste novou disciplínu! Jak začít s dogfrisbee?

Dogfrisbee je psí sport, který baví psy i lidi po celém světě! Můžete ho dělat vrcholově, ale i jen tak pro zábavu. Poradíme vám, jak začít!
Číst více

Běh se psem, aneb jak začít s canicrossem?

Canicross je skvělý sport! Dá se dělat vrcholově, nebo se můžete jít jen tak proběhnout se psem, utužit vztah, posílit fyzičku a vyvětrat hlavu. Ideální spojení unaveného psa a zdravého pohybu. A tak vás nasměrujeme k tomu, jak začít.
Číst více

Psí bouda a jak na ni psa naučit?

Taková boudička je pro psa útočiště a pelíšek. A když na ni psa dobře naučíte, hezky si tam odpočine, ať jste kdekoliv. Jak na to?
Číst více

TIP na výlet: Skalní město Adršpach

Kam o víkendu? Vydejte se do Adršpachu! Tentokrát je náš tip zase trochu jiný, méně turistický a více výletní. Takže ideální pro sváteční turisty nebo třeba děti. Máme vše prošlé i s chlupatci, takže vám poradíme co a jak.
Číst více

Proč a jak napájet psy?

Musheři své psy zavodňují před tréninky a závody. Ale umění napájet využijeme i my, běžní smrtelníci. Jak na to?
Číst více

Co s sebou na vícedenní trek se psem?

V Løype se psy neustále něco podnikáme, sportujeme a taky moc rádi chodíme na výlety. Na vícedenní trek je toho možná potřeba trochu víc. Tak jdem na to?
Číst více

TIP na výlet: Český kras a Svatý Jan

Karlštejnsko je nádherné, tak jsme se to tam rozhodli prozkoumat. Jdete s námi?
Číst více

TIP na výlet: Krásy Českého ráje

Máme pro vás skvělý tip na výlet! Vydejte se s námi do Českého ráje, trasu už máme i s chlupatci prošlou, takže vám povíme o každém kamínku i zatáčce.
Číst více

Se psem doma? Zařiďte mu odpočinek i program

Když trávíme víc času doma, naši chlupatci o to méně spí. Jak jim společný pobyt doma zpříjemnit?
Číst více

Løype podcast, jak to vypadá v zákulisí?

Na konci roku jsme se rozhodli pustit se do podcastů. Moc nás to baví a podle ohlasů doufáme, že i vás! Tak jsme si řekli, že vás pozvem do zákulisí. Račte dál!
Číst více

Løype cvíčo 3: Jak na nose touch?

Nose touchem jsme vlastně začali naší sérii #loypecvico, a tak vám o něm teď přinášíme článek. Je to jeden ze základních triků při soužití se čtyřnožcem a možná budete až překvapení, kde všude se dá využít.
Číst více

Løype cvíčo 2: Jak na shaping a luring a co je to target?

Shaping a luring jsou dvě důležité disciplíny. Zatímco u shapingu pracuje chlupatec sám, u luringu ho navádíme a pomáháme mu. Oboje má svoje výhody a úplně nej je to všechno kombinovat. Tak raz dva tři, jdem na to!
Číst více

Løype cvíčo 1: Proč (a jak) se psem cvičit triky?

Cvičení triků je skvělá zbraň pejskařů. Chlupatec se totiž přemýšlením nad triky a cvičením unaví stejně tak dobře jako na procházce. Takže když se vám nechce nebo zrovna nemůžete ven, vstávat a cvičit! Navíc utužíte vztah a rozvinete psa.
Číst více

Co sbalit na výlet se psem?

Výletění se psem je prostě tak nějak lepší, no vážně! Tak jsme vám sepsali, co vždycky nosíme s sebou na jednodenní výlet do přírody s chlupatcem.
Číst více

(Ne)ztracený pes, jak na to?

Známka je základ, to dá rozum. Ale pro to, aby se váš chlupatec neztratil, můžete udělat ještě o chlup víc. Poradíme vám, jak na to. No a kdyby náááhodou došlo na nejhorší, řekneme vám, co dělat.
Číst více

Cestujeme v MHD, jak naučit na košík?

Občas tu MHD využít musíme, a tak bychom měli svého cestovního parťáka naučit na nošení košíku, náhubku. Ostatně jinak vás do MHD ani nemusí pustit.
Číst více

Vašek Vančura – Nejen o koloběžkování se psem

Vašek je několikanásobný mistr Evropy ve scooterjöringu. Ale nakonec jsme z něj a z jeho partnerky Verči Navrátilové (taky mistryně) vytáhli spoustu dalších zážitků a příběhů o mushingu, závodění i záchranařině, které se Vašek jako hasič taky věnuje. Tak jdem na to?
Číst více

Jak zabavit psa, když zůstává doma sám? Díl 3.

Abyste svého chlupatce mohli nechat s klidným srdcem doma, je fajn na to připravit sebe i psa. Jak tedy na to?
Číst více

Mistrovství ČR v záchranařině. Jaké to bylo?

V záchranářské kynologii jde samozřejmě o záchranu životů, ale občas si to jednotliví hledači i s páníčkama zpestří na nějaké soutěži. Třeba na Mistrovství republiky, které se konalo nedávno.
Číst více

Parky pro psy – Grébovka

Grébovka neboli Havlíčkovy sady jsou naším dalším parkovým oblíbencem. Nejen, že sem můžete s chlupatce, ještě vám zde nalijí víno! A ta romantika!
Číst více

Jak naučit psa klidu v restauraci?

Však to znáte, rádi byste si zašli na oběd, kávu nebo třeba pívo a vzali chlupáče s sebou. Jenže udržet ho v klidu někdy není jen tak, takže do sebe vše rychle nacpete a radši jdete domů. Máme ale dobrou zprávu, dá se to naučit, fakt!
Číst více

Sabina Šťastná – Motivace psa

Jak motivovat vašeho čtyřnožce, aby s vámi chtěl vůbec trávit čas? A co teprve cvičit? Sabina má v tomhle ohledu zkušeností na rozdávání, tak se o ně s námi podělila.
Číst více

Jak zabavit psa, když zůstává doma sám? Díl 2.

Lámete si hlavu nad tím, jak naučit malé štěňátko na samotu, nebo máte doma psího závisláčka, který si bez vás neumí představit život? V minulém dílu jsme vám dali tip na zdravé a chutné recepty do plnících hraček, ovšem jak je používat v praxi?
Číst více

Parky pro psy – Riegrovy sady

Těch pražských parků je mraky, co? A vážně jsou všechny dog-friendly? Povíme vám, kam můžete v klidu vyrazit s vaším chlupatcem.
Číst více

Ondra Uhlíř – Pěkná fotka psa

Ondra fotí už asi 10 let a nejraději právě psy. Tak nám popovídal o tom, jak to dělá a něco málo poradil. Jen bacha, řeč byla hlavně o focení, jak psa udržet v klidu a nemít rozmazanou čmouhu, to už bude spíš na vás (a na hromadě pamlsků). Ale věříme, že to zmáknete.
Číst více

Nicole Vošvrdová – Pes a vyhledávání kůrovců

Věděli jste, že psi zmáknout vyčmuchat i strom napadený kůrovcem? Trénink psa na vyhledávání kůrovců je u nás v Čechách unikátní a hodně mladá metoda a za jejím rozvojem tady stojí Nicole Vošvrdová. Jak se ke kůrovcům dostala a jak všechno funguje?
Číst více

Jak zabavit psa, když zůstává doma sám? Díl 1.

Znáte to, jdete třeba do práce nebo do kina a chudáka čtyřnožce necháváte doma. Co tam ten chudák asi bude dělat? Nebude se mu stejskat? Nerozkouše gauč? No, máme pro vás tip.
Číst více

Výživa psa v zátěži

Výživa psích sportovců to není jen tak. Tentokrát se slova ujal Šimon z Běhejesepsem.cz a uvedl nás do světa molekul a tuků a pověděl nám, na co si dát pozor a jak efektivně, a hlavně zdravě, přistupovat k výživě.
Číst více

Honza Farkač – Poslušnost v IGP

Návod na vychované psy nám Honza bohužel nedá. Ale povídal nám o obedience pod zkušebním řádem IGP, je to sport, je náročné pro psa i pro vás, ale prý to fakt stojí za to. A ještě předtím jsme si řekli něco málo o celém IGP, abychom měli přehled a věděli zas něco nového.
Číst více

Plavání se psem

Dáme vám návod, jak se nejen vykoupat, ale jak si s chlupatcem taky pořádně zaplavat. Plavání se psem totiž můžete brát klidně jako samostatnou sportovní disciplínu a skvěle se hodí na letní trénink fyzičky a posílení svalů.
Číst více

Abeceda canicrossu

Než začnete trénovat běh se psem, je fajn znát základy a taky postřehy od těch zkušenějších běhačů. Ale ono se vám to bude určitě hodit, i když máte nějaký ten kilometr už naběháno.
Číst více

Pestrá o.p.s. – Výcvik asistenčních psů

Taky vás vždycky zajímalo, jak to vlastně chodí při výcviku asistenčních psů? Nás moc! A tak jsme si pozvali Kláru z obecně prospěšné společnosti Pestrá. Klára nás zasvětila do celého systému a taky do druhů asistenčních psů. Dostali jsme se ale i k legislativní problematice, protože to ne vždy jde levou zadní. Tak jdeme na to?
Číst více

Míša Andrová – O dogfrisbee

Věděli jste, že Dogfrisbee je regulérní sportovní disciplína? Má hned několik kategorií i mistrů světa? A že ho může dělat každý pes? Androvi už jsou v něm takové české legendy, Míša je úspěšnou závodnicí, trenérkou a pověděla nám trochu víc o vášni, které propadla.
Číst více
0
  0
  Váš košík
  Váš košík je zatím prázdnýZpět do obchodu